Menu Zavřeno

Příběh Blanky

„Jmenuji se Blanka Troppová (Jelínková). Narodila jsem se 30.9. 1981 v porodnici v Hustopečích na Břeclavsku. Od malička jsem vyrůstala a nyní i žiju v obci Šitbořice na Břeclavsku. Mým rodičům jsem se narodila v té době jako zázrak. Moje mamka měla problém s otěhotněním i přesto, že byla relativně zdravá. Když mi bylo 6 let narodila se moje sestra. Byla jsem nejšťastnější člověk na světě, že mám sestřičku (už nejsem sama). Moje sestra však ve 2 letech začala mít zdravotní problémy a lékaři přišli na to, že má nádor na mozku. I přesto, že ji lékaři pomohli, celý svůj krátký život se potýkala se zdravotními problémy. Jako malá se léčila u sv. Anny a později absolvovala operaci (Gama nůž) v Praze Mottole. Moji rodiče pro ní udělali vše, přesto ji tato zákeřná nemoc skolila. Zemřela v dětské fakultní nemocnici ve věku nedožitých 8 let. Celý život trpěla. I přesto, že ona si dokázala užít každé chvíle, kdy ji bylo lépe, měla kolem sebe spoustu lidí, kteří ji ubližovali. Smáli se jí, jak vypadá (díky špatné funkci hormonů hodně přibrala), já, která jsem ji často hlídala a chodila s ní mezi mé kamarády, jsem to strašně špatně nesla.

Ve 12 letech jsem začala mít problémy já. Takže kromě toho, že moji rodiče měli spoustu starostí s mojí sestrou, přibyly jim další. Měla jsem děsné bolesti hlavy a zvracela jsem. Bolest hlavy se dostavila vždy jednou za měsíc. Po absolvování několika vyšetření bylo zjištěno, že mám v hlavě také nádor. Léčila jsem se asi 4 roky, kdy jsem prodělala chemoterapii a radioterapii, které mi pomohly. V 16 letech, kdy jsem byla relativně zdravá, jsem si začala užívat života na plno a konečně žít, tak jako moji vrstevníci, bez omezení. Stále jsem pod kontrolou Prof. Hrstkové, která sleduje průběh života vyléčených pacientů. Jsem ráda za její péči, každý rok mi udělá rozbor krve a zjišťuje můj zdravotní stav spolupracuje s neurochirurgii u sv. Anny, kde mě operovali.

Vystudovala jsem vysokou školu na MU v Brně a navazující studium v Opavě. Mám dvě děti ve věku 10 a 7 let. Šťastně žiji se svým manželem a rodinou na Břeclavku. Pracuji ve školství.“

~ Blanka T.