Menu Zavřeno

PSYCHOLOGICKÁ PODPORA

lIDÍ SE ZKUŠENOSTÍ S LÉČBOU NA DĚTSKÉ ONKOLOGII A JEJICH BLÍZKÝCH

Proč věříme v důležitost návazné psychologické péče? Setkáváme se s tím, že onkologická léčba a následky s ní spojené mohou ovlivňovat psychické zdraví vyléčených, ale i jejich blízkých rodinných příslušníků. Duševní zdraví a psychická pohoda jsou někdy bohužel opomíjené aspekty plnohodnotného návratu do života, a proto se spolek Společně k úsměvu rozhodl poskytovat vyléčeným a jejich rodinám krátkodobé psychologické poradenství, dlouhodobou psychoterapii a podporu formou workshopů nebo webinářů se zaměřením na duševní zdraví. Psychické pohodě, sdílení a vzájemné podpoře se věnujeme i v rámci projektu Svépomocná skupina.

INDIVIDUÁLNÍ PSYCHOTERAPIE

Jak služba funguje?

Zájemce o službu si domluví konzultaci u psycholožky Mgr. Kláry Sukané na adrese terapie@klarasukana.cz nebo na čísle +420 777 239 129. Při objednávání uveďte, že se hlásíte přes Společně k úsměvu nebo NF Krtek. 

Obsahem konzultace nemusí být nutně témata spojená s léčbou na dětské onkologii, ale můžeme mluvit a pracovat např. na zapojení se do běžného života a do společnosti po léčbě, zvládání náročných pocitů, zlepšování vztahů nebo na jakýchkoliv jiných záležitostech, kde byste se někam rádi posunuli nebo je probrali s někým dalším. 

Praktické informace:

Zájemce o službu přispívá na každé sezení částkou 100 Kč hotově anebo převodem, Společně k úsměvu částečně přispívá na každé sezení ve spolupráci s NFDO Krtek – AKTUÁLNĚ POZASTAVENO!

Konzultace probíhají v centru Brna anebo online přes platformu Google meet.

Konzultace většinou trvá 50 – 60 min, počet konzultací je na domluvě mezi klientem a psychologem. 

Více se o Kláře a její psychologické a psychoterapeutické práci můžete dočíst na www.klarasukana.cz

PSYCHOLOGICKÉ SEMINÁŘE

Skupinové semináře jsou cíleny především na vyléčené, ale v některých případech i na jejich rodinné příslušníky či partnery. Semináře bývají zpravidla interaktivní, prožitkové a prakticky zaměřené. Naším cílem je nabídnout účastníkům možnost poznat sami sebe, naučit se využívat své vlastní zdroje pro podporu psychického zdraví, a také jim předat techniky duševní hygieny, které mohou využívat i bez odborné pomoci.

První webinář na téma “Jak pečovat o svou duši” proběhl v červnu 2020, více se o jeho průběhu můžete dočíst zde: https://www.spolecnekusmevu.cz/webinar-jak-pecovat-o-svou-dusi/

Další workshop se uskutečnil v srpnu 2020, setkali jsme se tentokrát na živo a věnovali jsme se všímání si tělesných signálů a možnostem péče o psychické zdraví pomocí tělesných cvičení.
Více informací se dozvíte zde: https://www.spolecnekusmevu.cz/jak-dobre-znam-sve-telo-workshop/

V listopadu 2020 proběhl webinář vedený našimi psycholožkami na téma Kde čerpat sílu v náročném období, kde jsme se věnovali objevování vlastních zdrojů podpory a tomu, jak je prohloubit a umět aplikovat ve svém životě. Více informací o webináři najdete zde: https://www.spolecnekusmevu.cz/vystup-z-webinare-kde-cerpat-silu-v-obtiznem-obdobi/

Na začátku března 2021 jsme se na webináři Laskavá péče o sebe a své potřeby blíže podívali na téma potřeb a jejich naplňování. Také jsme se zaměřili na trénink laskavého postoje k sobě i v obtížných situacích. Více o výstupu z webináře se dočtete na tomto odkazu: https://www.spolecnekusmevu.cz/vystup-z-webinare-laskava-pece-o-sebe-a-sve-potreby/

V dubnu 2022 proběhl po roce webinář s názvem Přijetí sebe samého. Webinář představil několik vybraných aspektů přijetí sebe samého. Více informací o webináři se dočtete na tomto odkazu: https://www.spolecnekusmevu.cz/vystup-z-webinare-prijeti-sebe-sameho/

Další semináře nebo webináře jsou v plánu, pro aktuální informace sledujte aktuality na našem webu nebo Facebooku.