Menu Zavřeno

Příběh Kačky

„Jmenuji se Kačka, je mi 18 let. Není tomu tak dávno, kdy se mi život obrátil naruby. Hodně dlouho nemohli lékaři přijít na to, co mi je. Přestala jsem jíst, chodit a cítila jsem, že se mnou není něco v pořádku. Den po mých 9. narozeninách jsem se zničehonic ocitla na dětské onkologii v Brně. Do dvou dnů mi diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Prošla jsem si chemoterapií, ke které samozřejmě patří vypadávání vlasů. To jsem oplakala, ale po léčbě mi narostly mnohem hustší a kvalitnější vlasy, za což jsem moc ráda. Všechno jsem zvládla díky své úžasné mamince, která mi byla celou dobu oporou. A také díky skvělým sestřičkám a lékařům, kteří vždycky vnesli do pokoje radost a povzbuzení.

Nedávno jsem oslavila krásné „7. narozeniny“ po léčbě. Nejtěžší pro mě bylo se o nemoci naučit mluvit. Nechtěla jsem, aby to někdo věděl. Nastoupila jsem na střední pedagogickou školu a nyní studuji obor předškolní a mimoškolní pedagogika. Ráda bych se stala učitelkou v mateřské škole, protože děti mi dodávají neuvěřitelnou energii. Dostala jsem se do skvělé třídy, k níž jsem našla po roce obrovskou důvěru a svěřila jsem se spolužákům se svou zkušeností. Od té doby se už začíná všechno otáčet k lepšímu.

Od léčby se dívám na všechno pozitivně a snažím si dělat ze špatných věcí srandu. Život přece není o tom, abychom ho přežili, ale abychom si ho užili!

~ Kačka