Menu Zavřeno

Příběh Kačky

„Jmenuji se Kačka. Je to už pár let, kdy se mi život obrátil naruby. Hodně dlouho nemohli lékaři přijít na to, co mi je. Přestala jsem jíst, chodit a cítila jsem, že se mnou není něco v pořádku. Prošla jsem spoustou vyšetření, až jsem se v červnu 2007 den po mých 9. narozeninách zničehonic ocitla na Dětské onkologii v Brně. Do dvou dnů mi diagnostikovali (ALL) akutní lymfoblastickou leukémii. Prošla jsem si chemoterapií, díky které jsem nejhůře snášela vypadávání vlasů. To jsem sice oplakala, ale po léčbě mi narostly mnohem hustší a kvalitnější vlasy, za což jsem moc ráda. Léčba trvala 2 roky a všechno jsem zvládla díky své úžasné mamince, která mi byla celou dobu oporou. A také díky skvělým sestřičkám a lékařům, kteří vždycky vnesli do pokoje radost a povzbuzení.

Nejtěžší pro mě bylo se o nemoci naučit mluvit. Dlouho jsem nechtěla, aby to někdo věděl a trvalo, než jsem se někomu svěřila. Vystudovala jsem Střední odbornou pedagogickou školu v Brně obor předškolní a mimoškolní pedagogiku. Dostala jsem se do skvělé třídy, k níž jsem našla po roce obrovskou důvěru a svěřila jsem se spolužákům se svou zkušeností. Od té doby se už začíná všechno otáčet k lepšímu. Ráda bych se stala učitelkou v mateřské škole, děti mi dodávají neuvěřitelnou energii.

Od léčby se dívám na většinu věcí pozitivně a snažím si dělat ze špatných srandu. Život přece není o tom, abychom ho přežili, ale abychom si ho užili!„

~ Kačka