Menu Zavřeno

Příběh Samuela

„Jmenuji se Samuel. Je mi 24 let, pocházím ze Slovenska a posledních pět let si užívám studentská léta na univerzitě v Brně. Ve volném čase aktivně sportuji a největší vášní je pro mě volejbal. Před 3 lety však mým životním plánům dal dočasně stopku nečekaně diagnostikovaný Hodgkinův lymfom. Pro mě jako mladého a aktivně sportujícího člověka to byl velký šok, stejně tak jako pro mé okolí.

Zanedlouho tak začala moje největší životní zkouška a zápas v jednom: 6 měsíců náročné chemoterapie. Byl jsem ale v početní výhodě spolu s týmem nejlepších lékařů, sestřiček, rodiny a přátel, a tak se nemoc brzy dala na ústup a já jsem svůj boj úspěšně zvládnul. Nebyl to boj lehký, ale s mou bojovnou povahou to prostě jinak nešlo, a i když jsem toho měl plné zuby, moje okolí mě vždy podrželo a dodalo mi sílu na další boj.

Ano, nemoc mi vzala část života, ale udělala ze mě taky silnějšího člověka než kdykoli předtím. Dnes můžu dělat vše, co předtím, s jednou výhodou: do všeho se pouštím naplno a užívám si každého dne s přáteli a rodinou, jak ve škole, tak i na hřišti nebo kdekoli se nacházím. A co mé další plány? Dokončit školu, najít si práci, věnovat se rodině, přátelům a hodně sportovat :).“

~ Samuel